wtorek, 11 lutego 2020

takie akcje to ja lubię

W zeszłym roku byłam służbowo w firmie, która produkuje meble tapicerowane.  W pewnym momencie rozmowy zeszły na luźne tematy i zapytałam właścicielkę firmy co robi z resztkami tych cudownych obiciowych tkanin. Z ubolewaniem stwierdziła, że wyrzucają. Zadeklarowałam się  nieśmiało, że chętnie przygarnę małe co nieco, żeby z tych resztek szyć dalej rzeczy z przeznaczeniem na akcje charytatywne.
Pewnego dnia dostałam dwie torby przepięknych  obiciówek. Częścią zapasów się podzieliłam z innymi szyjącymi, z resztek zaczęłam szyć: torby, kosmetyczki tak aby wykorzystać wszystkie kawałki tkanin.
W między czasie zostałam poproszona przez moją koleżankę z liceum  Olę  o przekazanie fantów na bal charytatywny na 15 -lecie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością "Potrafię Więcej" w Poznaniu. 5 lat temu - kiedy było 10-lecie organizacji - przekazałyśmy jako Lub.Patchwork.pl liczne fanty więc  i tym razem chciałam się do akcji przyłączyć.  Podczas balu na 150 par będą bawić się wszyscy przyjaciele Stowarzyszenia ale przede wszystkim rodzice dzieci objętych opieką i wsparciem. W trakcie imprezy będzie organizowana loteria z różnymi fantami, a zebrane pieniądze będą służyć na nowe, ważne inicjatywy dla dzieci i ich rodziców. 
Swoją drogą warto poczytać jak działają, a ich akcje są głośne w Polsce - jestem szczęśliwa, że choć ciut mogę się włączyć w ich działania - tak jak potrafię. 
I tak oto powstała kolekcja fantów: Ozdoby na torbach pochodzą z pracowni BISKWIT  ze Słupcy:) Patrycja i Łukasz - dzięki:)


Fanty już dotarły do Oli, bo bal już jest tuż tuż - 21 lutego. Ola przesłała mi swoje zdjęcia:)


Dołożyłam trochę z zapasów torby i woreczki kocie.
Trzymam więc kciuki za cudną zabawę i gratuluję tak pięknego jubileuszu.

ps. Kiedy już wyszyłam wszystkie otrzymane szmatki odezwała się  znowu Pani Kasia czy  chcę kolejną porcję.
Ta dam ... dwie paczki dzisiaj do mnie dotarły...góra szmat !!! Ale będzie szycia cały rok:)

ps. przy okazji popatrzcie  jakie fajne fotele można kupić w POLSET MEBLE:) Pani Kasiu  - dziękuję:)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza